Kategorie
PODRÓŻE

10 rzeczy, które przydadzą się w podróży (samolotem) na koniec świata

Cześć!
Pamiętam mój pierwszy wyjazd do Azji 5 lat temu. Podróż samolotem trwała ponad 20 godzin, ale byłam tak podekscytowana, że nawet nie czułam zmęczenia i nie myślałam o tym co mogłoby mi pomóc przetrwać wiele godzin na pokładzie. Pytałam znajomych co powinnam wziąć, ale odpowiedzi było tyle, że postanowiłam zdać się na siebie. Żałuję, że nie miałam listy poniżej przed moim pierwszym lotem międzykontynentalnym. Nauczona doświadczeniem zdobytym podczas kilkudziesięciu przelotów przedstawiam wam samolotowy “must have” 🙂
1. Ciepłe i wygodne ubranie
Ja w swoją pierwszą delegację leciałam w dżinsach i marynarce 😀 i do dzisiaj sama nie mogę w to uwierzyć 😉 w samolocie, gdzie mamy tak bardzo ograniczoną ilość miejsca, niezwykle ważne jest wygodne ubranie z naturalnych materiałów. Ja zazwyczaj latam w bawełnianych leginsach i długich bluzach z kapturem (w samolocie jest chłodno, a kaptur pozwala mi się schować w trakcie drzemki).
2. Ubranie na zmianę
Właściwie to 2 komplety ubrań na zmianę 🙂 Latem, kiedy różnica temperatur między Polską a Azją nie jest taka duża – nie ma problemu, wystarczyłby jeden. Natomiast zimą amplituda jest duża, a lot z puchową kurtką niezbyt komfortowy. Latając w chłodniejsze miesiące roku zawsze zabieram lekką sukienkę i sandały do bagażu podręcznego i w trakcie przesiadki zmieniam ubranie. Dodatkowy komplet jest również przydatny na wypadek nieprzewidzianych przygód, np. oblanie się czerwonym winem w trakcie turbulencji 😉
3. Kanapki i przekąski
Droga jest daleka, ceny na lotniskach wysokie, a porcje serwowane w samolotach – małe, poza tym kolejki i ciągłe oczekiwanie jest męczące, a nikt nie lubi być głodny, bo człowiek głodny to zły 😉 Więc ja – przezorna zawsze zabezpieczona, zabieram ze sobą kanapki i przekąski. Przyznam, że nie raz uratowały mi życie 🙂
   

4. Pusta butelka na wodę
Ile najwięcej zapłaciliście za 0,5 l butelkę wody? Ja 13 PLN na lotnisku w Helsinkach. Od tamtej pory zawsze mam przy sobie bidon. Niemal na każdym większym lotnisku dostępne są kraniki z wodą pitną, którą możecie napełnić butelkę. Poza tym w trakcie podróży samolotem organizm potrzebuje więcej wody i zaleca się spożywanie jej w dużych ilościach.
5. Podstawowe kosmetyki
Szczoteczka i pasta do zębów, nawilżane chusteczki, dezodorant, płyn do demakijażu, kosmetyki kolorowe jeśli chcecie wszystkich olśnić po wylądowaniu (przyznam się w tajemnicy, że w trakcie przesiadek idę na stoiska z kosmetykami i proszę o testowy makijaż ;p). Czasem prosto z lotniska muszę jechać na spotkanie, wtedy zabieram jeszcze mini żel pod prysznic, ponieważ na dużych lotniskach można się wykąpać. Pamiętajcie jednak o tym, aby zabrać ze sobą klapki pod prysznic.
6. Rozrywka
Wszystko co lubicie – książki, czytnik, gazety, muzyka. Dla mnie lot to zawsze czas kiedy spokojnie mogę pogrążyć się w lekturze i nadrobić zaległości w czytaniu, więc ja zabieram głównie książki 🙂
7. Skarpetki
Tutaj ponownie chodzi o nasz komfort i zdrowie w trakcie podróży. Pamiętajcie jednak, że najlepiej jest mieć skarpetki bezuciskowe, aby krew mogła krążyć. Ja od razu po zajęciu swojego miejsca ściągam buty i zakładam skarpetki. Ważne jest, żeby pić dużo wody i w miarę możliwości się ruszać, zdarzyło mi się mieć tak spuchnięte stopy, że po wylądowaniu miałam trudności, aby ubrać buty.
8. Poduszka – rogal
Wprawdzie w samolocie dostaniecie poduszkę, ale niezbyt dobrej jakości. Tutaj najważniejsze jest nasze zdrowie. Na rynku dostępne są różne zagłówki – dmuchane, ortopedyczne, zapamiętujące kształt. Nie wyobrażam sobie lotu bez rogala.
9. Słuchawki
Linie lotnicze również zapewniają słuchawki na pokładzie, ale często dźwięk nie jest wyraźny. Polecam zabrać swoje, najlepiej takie, które dobrze wygłuszają.
10. Ładowarka/kabel do telefonu
Większość samolotów jest wyposażona w USB i/lub gniazdka. Możecie ładować telefon w trakcie całego lotu. Na koniec świata bez kontaktu z domem? O nie! 
A czy jest coś jeszcze bez czego Ty nie wyobrażasz sobie lotu samolotem? 🙂
Pozdrawiam,
Paulina 

Subscribe to our newsletter!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *