Kategorie
MOTYWACJA

5 powodów dla których warto uczyć się języka obcego

Cześć!
Obecnie powszechnie uważa się, że znajomość języków obcych jest niesamowicie ważna. Język angielski, zaraz po chińskim i hiszpańskim jest najpopularniejszym na świecie, co oznacza, że posługując się nim dajemy sobie “morze możliwości”. Poniżej przedstawiam wam powody, dla których warto uczyć się języka obcego oraz szanse wykorzystane przeze mnie dzięki jego znajomości.


Photo by rawpixel.com from Pexels
1. Podróże
Od małego uwielbiałam podróżować, nieważne czy w planach były wakacje u wujka w Kołobrzegu, czy weekend nad jeziorem. Pierwszy raz za granicę pojechałam zaraz po maturze. Zbierając truskawki w Szwecji zarobiłam na swoje utrzymanie w trakcie pierwszego roku studiów, każde kolejne studenckie wakacje spędzałam za granicą – w Dublinie (gdzie zostałam na pół roku) a później w Niemczech. Gdyby nie znajomość języków – angielskiego i niemieckiego, na pewno nie byłoby mnie stać na studia i nie miałabym możliwości wyjazdów.
Ponadto, dzięki znajomości języka udało mi się zdobyć pracę, którą uwielbiam i która daje mi dużo satysfakcji, a jej 50% stanowią podróże po Azji i Europie.
2. Poznawanie ludzi i kultur
Niemal co drugi miesiąc wyjeżdżam służbowo w różne zakątki świata. Poznaje ludzi oraz kultury – arabską, azjatycką, europejską. Jedno spotkanie szczególnie utkwiło mi w pamięci. W Birmie siedziałam przy jednym stole z pochodzącą stamtąd muzułmanką oraz mieszkanką Hong Kongu. Wyznawcy islamu, zgodnie z “Koranem”, raz w życiu muszą odbyć pielgrzymkę do Mekki, kobieta z Birmy była w trakcie przygotowań do wyjazdu i każda z nas – ja – katoliczka, ona muzułmanka oraz buddystka z Hong Kongu, wymieniała opinie na temat kultury oraz pozycji kobiet w hierarchiach religijnych. To była niezwykle ciekawa i inspirująca rozmowa, której nie odbyłabym bez znajomości angielskiego.
3. Niezależność
Znajomość języka obcego dało mi poczucie niezależności. Dlaczego? Tak jak napisałam wyżej, już po maturze mogłam zarobić swoje pierwsze pieniądze i uniezależnić się od rodziców. Poza tym, wiem, że mogę robić wszystko w każdym zakątku świata, nie ogranicza mnie strach przed nieznanym. Sama poleciałam do Nowego Jorku na wakacje. Piękne uczucie! Również w pojedynkę latam do Azji. Wiem, że poradzę sobie niemal wszędzie! No może poza Chinami, gdzie angielski nie jest zbyt popularny, ale od czego są przygotowane wcześniej notatki po chińsku czy elektroniczny słownik 😉
4. Praca
Niewątpliwie języki obce dają nam większe możliwości w podjęciu pracy. W dzisiejszych czasach niemal w każdej branży ich znajomość jest wymagana, a head hunterzy weryfikują wiedzę i umiejętności w tym zakresie w trakcie rozmów kwalifikacyjnych.
5. Szkolenia
W grudniu firma, w której pracuje, wysłała mnie na szkolenie do Bangkoku. Uczestnicy pochodzili z całego świata – Singapuru, Japonii, Szwecji czy Wietnamu. Szkolenie kończyło się egzaminem pisemnym oraz uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu. Gdyby nie znajomość angielskiego na pewno nie miałabym szansy poznania wspaniałych ludzi, podniesienia swoich kwalifikacji oraz spędzenia najlepszego tygodnia w całym 2018 roku w jednym z moich ulubionych miast!

Mam nadzieję, że moje doświadczenie zainspiruje Cię do nauki i pracy nad swoimi umiejętnościami. Jeśli wiesz, że samemu nie jesteś w stanie sobie poradzić, zapraszam Cię do kontaktu. Chętnie pomogę, możemy również zaplanować Twoją naukę i wspólnie pracować online!

Pozdrawiam,

Paulina Hryncewicz

Subscribe to our newsletter!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *